Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

sdr

sdr

sdr

sdr

dav

sdr

sdr

sdr

sdr

sdr

sdr

Pasowanie na przedszkolaka 2017

Dzień Wiosny

„Choinka” –  szkolna zabawa karnawałowa

Spotkanie Wigilijne – Jasełka 2016

11 listopada 2016

DZIEŃ PAPIESKI

PASOWANIE NA UCZNIA

 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 września – Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

CHWILE ULOTNE JAK MOTYLE

 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chruścielu przystąpili do drugiej edycji konkursu wojewódzkiego organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej-Mały entomolog.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach  o tematyce pt. „Chwile ulotne jak motyle”.

W projekcie brało udział 25 dzieci, nauczyciele i rodzice.

Na pierwszych zajęciach zostały przekazane  informację o motylach: gatunku, nazwie, wyglądzie, miejscach występowania oraz preferowanych roślinach. Mali entomolodzy obejrzeli również film „Od poczwarki do motyla”.

Chłodna  wiosenna pogoda nie pozwoliła obserwować motyli w ich środowisku naturalnym. Dzieci były zawiedzione, że tak mało je widać. Pojawiały się tylko pojedyncze okazy, które nie chętnie chciały zatrzymać się na chwilę.

Jednak z letnimi promieniami słonecznymi już spokojnie mogły zaobserwować motyle na łące, polu, w ogródku, w lesie, a nawet w domu. Z radością biegały i fotografowały na kwiatach, na ziemi delikatne „ modelki” ze skrzydełkami.

Na zajęciach plastycznych odwzorowywał motyle farbami a dzięki swej wyobraźni tworzyły za pomocą sypkich materiałów „nowe” gatunki.

Wykonane prace zostały wystawione w szkole – dzieła młodych artystów mogli podziwiać rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę.

Spopularyzowany temat  o motylach spowodował, że rodzice wraz z dziećmi w czasie wakacji odwiedzili hodowlę motyli w Jarosławcu. Wakacyjna przygoda została udokumentowana  zdjęciami, które udostępniono innym uczniom.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

KONKURS „MAŁY ENTOMOLOG” – PRZEDSZKOLE

W poszukiwaniu motyli uczniowie Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Chruścielu przebyli wiele kilometrów. Ku zdziwieniu maluchów motyle można znaleźć nie tylko na malowniczej łące…

Motyle są wśród nas!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  i pobrania prezentacji podsumowującej cały projekt.

oddzial-przedszkolny-sp-w-chruscielu-maly-entomolog <- kliknij tutaj

Przez wiele miesięcy mieliśmy przyjemność poznawać świat motyli. Podczas licznych wycieczek, zajęć terenowych, zajęć plastycznych, podczas spacerów z przyjaciółmi szkoły
i naszymi rodzinami dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy o życiu motyli, o tym gdzie możemy je spotkać, ale również jak możemy je chronić. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w realizacji tych fascynujących zajęć!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

WYCIECZKA SZKOLNA TOLKOWIEC – OLSZTYN – PLUSKI

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 11 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 2 w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych.

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Turniej składał się z: rozwiązywania testu z przepisów ruchu drogowego, sprawdzania wiedzy z udzielania pomocy przed medycznej oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Zwycięzcami turnieju wśród szkół podstawowych została drużyna ze Szkoły Podstawowej z Płoskini.
Reprezentanci naszej szkoły: Oliwia Krupińska, Roksana Sadzewicz, Kacper Matwiejczyk, Mateusz Wysocki zdobyli 5 miejsce.

TYDZIEŃ ZDROWIA w oddziale przedszkolnym

Przedszkolaki przez pięć dni  w ciekawy sposób dowiadywały się, co znaczy prowadzić zdrowy tryb życia. Jednym z etapów zajęć edukacyjnych poświęconych zdrowiu było uświadomienie roli racjonalnego odżywiania. Dzieci mogły wykazać się samodzielnością,
a przy tym fantazją i pomysłowością podczas wykonywania zdrowych, kolorowych kanapek. Przedstawione tematy odnośnie zdrowego stylu życia ubogaciły wiedzę wszystkich uczestników zajęć. Podczas tygodnia zdrowia przedszkolaki dowiedziały się także, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć.

1 DZIEŃ WIOSNY

DZIEŃ KOBIET 2016

 

WALENTYNKI 2016

15 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zakochanych.

Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Prezentujemy, jak walentynkowe święto wyglądało w Szkole Podstawowej w Chruścielu.

Poczta walentynkowa
Samorząd Uczniowskitydzień wcześniej przygotował i ogłosił jeden z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych – Pocztę walentynkową.Uczniowie, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. W dzień walentynek na specjalnym apeluSamorząd Szkolny rozdawał miłosną korespondencję.

Walentynkowy poezja
Drugą formą przekazywania życzeń walentynkowych była prezentacja wierszy o tematyce miłosnej . Każda klasa miała za zadanie przygotować wiersze i zaprezentować je na wspomnianym apelu. Było śmiesznie ale i lirycznie –na pewno świątecznie.

 

„Za lata pełne twórczej pracy i pasji dziękujemy”

     W historii naszej szkoły Pani Krystyna Czyżewska jako nauczyciel zapisała się 38- letnim stażem pracy. Uroczystość pożegnania, to chwile wielkich wzruszeń, podziękowań, życzeń, które na ręce Pani Krystyny złożyli między innymi: Wójt Gminy Płoskinia – Pan Zbigniew Kowalski, dyrektor szkoły – Pani Halina Myszka, nauczyciele szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszka Wiśniewska, rodzice uczniów szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

     Życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, przedeptane ścieżki, wspólne radości, a czasem i smutki.Dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA (KLASY I-III)

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 

Żywa lekcja historii z grupą „Rekonstrukto”

14stycznia 2016r w Szkole Podstawowej w Chruścielu gościliśmy grupę historyczno-artystyczną „Rekonstrukto”. Na salę gimnastyczną, gdzie zebrali się uczniowie, dostojnym krokiem, w szlacheckich strojach weszli aktorzy przedstawienia.

Grupa „Rekonstrukto” przybliżyła widowni staropolską kulturę, obyczaje epoki szlacheckiej oraz zaprezentowała tradycyjny strój sarmaty, jego uzbrojenie i metody walki. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak przebiegał proces czarownic oraz jakie dawniej stosowano tortury. Wszyscy świetnie się bawili, gdy Jakub Konefał z klasy 2 został zakuty w dyby i cała społeczność szkolna uczestniczyła w jego procesie sądowym. Niestety, biedak został uznany winnym zarzucanych mu czynów i skazany na karę chłosty. Odważna Roksana Sadzewicz z V klasy sama poddała się torturom na krześle inkwizycyjnym. Nie lada odwagą wykazali się uczniowie klasy VI: Paweł Semkiw oraz Dominik Luniak, którzy stanęli do pojedynku na szable, celem wyzwolenia naszej „czarownicy” Roksany, z krzesła inkwizycyjnego. Oczywiście wszystko odbyło się pod bacznym okiem szlachciców grupy „Rekonstrukto”. Dominik wyzwolił Roksanę, pokonując rywala (Pawła). Na koniec każdy uczestnik mógł osobiście dotknąć rekwizytów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście dyby i krzesło inkwizycyjne. Niektórzy nawet cicho proponowali, żeby zostawić te rekwizyty w szkole…

Edyta Kucko

ŚWIĄTECZNA ZABAWA

 

SPOTKANIE WIGILIJNE 2015

Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej w Chruścielu odbyły się jasełka.  Przybyłych gości przywitała pani dyrektor i  aktorzy z klas 0-6. W zimowej aurze, przy stajence oświetlonej światełkami, z Maryją i Józefem oraz małym Jezuskiem spotkali się bohaterowie ze współczesności. Dzieci pięknie przedstawiły, jak w zabieganiu, dbaniu o przyjemności, dobra materialne  ludzie zapominają o tym, co najważniejsze, o trosce o drugiego człowieka, życzliwości i miłości.

Spektakl został wzbogacony wzruszającymi pieśniami wykonywanym przez solistów oraz chór.

Pięknemu występowi przyglądali się zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie i bacie, mieszkańcy okolicznych wsi oraz absolwenci szkoły.

Mali aktorzy za swój wzruszający przekaz otrzymali gromkie brawa i słodkie niespodzianki.

 Agnieszka Czyż

ZABAWA ANDRZEJKOWA

11 listopada

HALLOWEEN 2015

 

29 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Chruścielu wraz
z nauczycielami języka angielskiego panią Agnieszką Stodulską oraz panem Piotrem Kononowiczem zorganizował zabawy i konkursy związane z obchodami HALLOWEEN. Impreza miała na celu poznanie kultury amerykańskiej oraz praktyczne wykorzystanie języka angielskiego. Podczas zabawy odbył się konkurs wiedzy w j. angielskim, konkurs na najstraszniejsze przebranie – nie brakowało kościotrupów, czarownic, potworów, czy wampirów. Trzeba przyznać, że pomysłów na ,,straszne stroje” nasi uczniowie mieli bez liku. Tego dnia nasza szkoła wyglądała jak ,,straszny dwór”, ale najważniejsze było to, że wokół panowała ekscytacja, podniecenie, dreszczyk emocji – było wiele śmiechu i radości. Na długo utkwi nam tegoroczny Dzień Halloween w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać
w przyszłym roku.

Edyta Kucko

 

LEKCJA PRZYRODY

Podczas lekcji przyrody w klasie V wspólnie wykonywaliśmy doświadczenia mające na celu zobrazowanie uczniom w jaki sposób siły zewnętrzne kształtują powierzchnię Ziemi.

 • Działalność morza i fal
 • Działalność wiatru
 • Działalność deszczu i wody płynącej
 • Działalność temperatury
 • Działalność lodu

Wykorzystaliśmy: duże szklane naczynie, piasek suchy i mokry, kamienie, suszarkę do włosów, wodę w konewce, lód w kostkach, deskę. Myślę, że przybliżyło to uczniom wyobrażenie działania sił natury na naszą planetę.

 

Edyta Kucko

PASOWANIE NA UCZNIA

          Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od części artystycznej zaprezentowanej przez pierwszoklasistów. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o swojej Ojczyźnie, jak również udowodniły, że znane są im zasady zachowania w szkole.

Po pokazie artystycznym nastąpił akt uroczystego pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor.
Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach pierwszoklasistów w czasie wypowiadanych przez panią dyrektor słów:
„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Chruścielu”. Przyjęcie do społeczności uczniowskiej zostało ostatecznie przypieczętowane przez pierwszaków symbolicznym odciskiem paluszków. Po akcie ślubowania i pasowania na ucznia nastąpił czas na życzenia i wręczenie pamiątkowych upominków od uczniów wszystkich klas.
Dzień 14 października 2015 r., w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Chruścielu na długo pozostanie w ich pamięci.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Aktu pasowania dostąpili:
1. Wiktoria Bobin
2. Krzysztof Jarmołowicz
3. Lena Kos
4. Maciej Kucko
5. Oliwia Markun
6. Kacper Mąka
7. Kacper Obrębski
8. Roksana Rumińska
9. Magdalena Słodownik
10. Piotr Suchocki
11. Amelia Tegler

 Dzień Edukacji Narodowej

 

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PROTOKÓŁ

         Dnia 05.10.2015 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu wzięło udział 49 uczniów z klas I – VI. Kandydaci uzyskali następującą ilość głosów:

 1. Szymon Brewczak 27
 2. Kamila Szałas 24
 3. Jakub Pałka 19
 4. Wojciech Kucko 16
 5. Oliwia Semkiw 16
 6. Oliwia Krupińska 13
 7. Oskar Kopaniarz 11
 8. Tomasz Jędryczka 10
 9. Dominika Stec 9

Trzy osoby z największą liczbą głosów zostały wybrane na przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA – NADLEŚNICTWO ZAPOROWO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

Mamy zaszczyt zaprosić
na uroczystość
Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2015/2016,
która odbędzie się

1 września 2015r (wtorek)
o godzinie 800 

 

Dyrektor,
Grono Pedagogiczne
i Uczniowie SP w Chruścielu

Comments are closed.