Mamy zaszczyt zaprosić na uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2015/2016, która odbędzie się

1 września 2015r (wtorek) o godzinie 800 

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie SP w Chruścielu

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 http://youtu.be/D4mcEkxE4Po – Polonez oddziału przedszkolnego 2014/2015

 

DNI RODZINY 2015

DZIEŃ MATKI Klasy I – VI

 DZIEŃ MATKI – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 XXIV PRZEGLĄD RUCHU SCENICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

WYCIECZKA SZKOLNA HEL – ŁEBA

AKCJA  „TYDZIEŃ DLA ZIEMI”

W ramach współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu- Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie uczniowie Szkoły Podstawowej w Chruścielu przystąpili do akcji: „Tydzień dla Ziemi”. Z powodzeniem zrealizowano wytyczne dla tych działań.

Podjęliśmy się realizacji następujących zadań:

  • Przyroda bez zużytych baterii
  • Na tropie odnawialnych źródeł energii
  •  Różnorodność gatunków zwierząt oraz drzew i krzewów w najbliższym otoczeniu
  •  Bieg dla Ziemii.

„Tydzień dla Ziemi” rozpoczął się 21 kwietnia 2015r. Przez pięć dni dzieci brały udział w różnego rodzaju działaniach proekologicznych:

21 kwietnia 2015 r. Przyroda bez zużytych baterii Uczniowie aktywnie segregują odpady niebezpieczne używając specjalnych pojemników znajdujących się w szkole. Z małych pojemników zostały przełożone do specjalnego pojemnika z napisem „Zużyte baterie”. Dzieci zaangażowały również innych członków rodziny, aby wspierały ich w działaniu na rzecz ochrony przyrody.  Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli spakowali 30 kg baterii. Przygotowane pojemniki zgłoszono do odbioru przez organizację odzysku. Młodzi ekolodzy postanowili nadal segregować zużyte baterie nie po przestając tylko na wiosennej akcji „Tygodnia dla Ziemi”.   22 kwietnia 2015 r. Podczas obchodów Święta Ziemi nasi uczniowie recytowali wiersze, które przypomniały dzieciom, dlaczego powinniśmy dbać o nasze naturalne środowisko. Dlaczego nie należy wrzucać zużytych baterii do śmieci?  Dlaczego powinnyśmy segregować śmieci? Dlaczego powinnyśmy dbać  o nasze środowisko? 23 kwietnia Na tropie odnawialnych źródeł energii Uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach z projektu „GAZEM NA LEKCJE”. Uczestnicy poznali nowe źródła energii – gaz łupkowy. Pani Marta Milancej studentka Uniwersytetu Gdańskiego wygłosiła pogadankę i przedstawiła prezentację o gazie łupkowym. Podsumowaniem spotkania było wykonanie kart pracy utrwalających poznane wiadomości. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII- konkurs plastyczny zorganizowany przez Radnych Powiatu Braniewa propagujący różnorodne zastosowania odnawialnych źródeł energii. Nasi uczniowie zostali laureatami i zdobyli wiele wyróżnień.   24 kwietnia 2015 r. Różnorodność gatunków zwierząt oraz drzew i krzewów w najbliższym otoczeniu. W tym dniu uczniowie opieką wychowawców, zaopatrzeni w lupy i lornetki poznawali różnorodność gatunków zwierząt oraz drzew i krzewów na Ścieżce Dydaktycznej Nadleśnictwa Zaporowo. Ponadto obserwowali   zmieniającą  się  przyrodę  oraz szukali oznak wiosny. Odbyło się również spotkanie  z pracownikiem Las Państwowych. Uczniowie mieli możliwość poznania funkcji lasu, rodzajów drzew oraz zwierząt.  Przedstawiciel służby leśnej w czasie spotkania zwrócił uwagę  na  problemy dotyczące  odpadów pozostawianych przez ludzi w lasach. Wskazał zagrożenia, jakie niosą dzikie wysypiska  oraz przypomniał zasady prawidłowego zachowania się w lesie.   27 kwietnia 2015 r. w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi” uczniowie Szkoły Podstawowej w Chruścielu uczestniczyli w biegu zorganizowanym na terenie boiska szkolnego przy szkole. ,,Bieg dla Ziemi” przebiegał w zdrowej rywalizacji. W okolicy posadzonych kilka lat temu drzewek dzieci pokazały swoje umiejętności sprinterskie.

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Laureatami szkolnego konkursu recytatorskiego zostali:

IMG_8905 1. Karolina Brewczak – oddział przedszkolny

IMG_8919 2. Julia Czyż – klasa I

IMG_8925 3. Aleksandra Ławrynowicz – klasa II

IMG_8935 4. Karolina Suchocka – klasa III

IMG_8955 5. Wojciech Kucko – klasa IV

IMG_8978 6. Paweł Semkiw – klasa V

IMG_8970 7. Oliwia Krupińska – klasa V

IMG_8987 8. Izabela Wojciukiewicz – klasa VI

Nagrodzeni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w XXI Przeglądzie Ruchu Scenicznego Dzieci i Młodzieży w Braniewie –  gratulujemy i życzymy kolejnej wygranej!

 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS O – 3

 

 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 4-6

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W szkole został zorganizowany uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-VI naszej szkoły pod kierunkiem Pani Edyty Kucko, Agnieszki Czyż i Krystyny Mateńki przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

Międzypowiatowy Festiwal Sztuki Przyrodniczej – Tolkmicko 2015

17 kwietnia 2015r reprezentanci oddziału przedszkolnego pod opieką Pani Krystyny Czyżewskiej uczestniczyli w Międzypowiatowym Festiwalu Sztuki Przyrodniczej w Tolkmicku. Podczas festiwalu uczniowie dziewięciu oddziałów przedszkolnych i przedszkoli zaprezentowali się w dwóch kategoriach: Konkurs piosenki „o czym szumi las?” oraz konkurs na inscenizacje i scenki przyrodnicze. W przerwie pomiędzy konkursami można było obejrzeć wystawę prac konkursowych wykonanych wspólnie przez przedszkolaków i rodziców.

Uczniowie oddziału przedszkolnego w Chruścielu zostali nagrodzeni w trzech kategoriach: 1. Konkurs piosenki „o czym szumi las?” – Wiktoria Bobin – I miejsce 2. Konkurs na inscenizacje i scenki przyrodnicze – grupa przedszkolna (Piotr Suchocki, Wiktoria Bobin, Kacper Obrębski) – II miejsce 3. Konkurs plastyczny – Piotr Suchocki i Agnieszka Wiśniewska – I miejsce