Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

sdr
sdr
sdr
sdr
dav
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr

Pasowanie na przedszkolaka 2017

Dzień Wiosny

„Choinka” –  szkolna zabawa karnawałowa

Spotkanie Wigilijne – Jasełka 2016

11 listopada 2016

DZIEŃ PAPIESKI

PASOWANIE NA UCZNIA

 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 września – Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

CHWILE ULOTNE JAK MOTYLE

 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chruścielu przystąpili do drugiej edycji konkursu wojewódzkiego organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej-Mały entomolog.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach  o tematyce pt. „Chwile ulotne jak motyle”.

W projekcie brało udział 25 dzieci, nauczyciele i rodzice.

Na pierwszych zajęciach zostały przekazane  informację o motylach: gatunku, nazwie, wyglądzie, miejscach występowania oraz preferowanych roślinach. Mali entomolodzy obejrzeli również film „Od poczwarki do motyla”.

Chłodna  wiosenna pogoda nie pozwoliła obserwować motyli w ich środowisku naturalnym. Dzieci były zawiedzione, że tak mało je widać. Pojawiały się tylko pojedyncze okazy, które nie chętnie chciały zatrzymać się na chwilę.

Jednak z letnimi promieniami słonecznymi już spokojnie mogły zaobserwować motyle na łące, polu, w ogródku, w lesie, a nawet w domu. Z radością biegały i fotografowały na kwiatach, na ziemi delikatne „ modelki” ze skrzydełkami.

Na zajęciach plastycznych odwzorowywał motyle farbami a dzięki swej wyobraźni tworzyły za pomocą sypkich materiałów „nowe” gatunki.

Wykonane prace zostały wystawione w szkole – dzieła młodych artystów mogli podziwiać rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę.

Spopularyzowany temat  o motylach spowodował, że rodzice wraz z dziećmi w czasie wakacji odwiedzili hodowlę motyli w Jarosławcu. Wakacyjna przygoda została udokumentowana  zdjęciami, które udostępniono innym uczniom.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

KONKURS „MAŁY ENTOMOLOG” – PRZEDSZKOLE

W poszukiwaniu motyli uczniowie Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Chruścielu przebyli wiele kilometrów. Ku zdziwieniu maluchów motyle można znaleźć nie tylko na malowniczej łące…

Motyle są wśród nas!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  i pobrania prezentacji podsumowującej cały projekt.

oddzial-przedszkolny-sp-w-chruscielu-maly-entomolog <- kliknij tutaj

Przez wiele miesięcy mieliśmy przyjemność poznawać świat motyli. Podczas licznych wycieczek, zajęć terenowych, zajęć plastycznych, podczas spacerów z przyjaciółmi szkoły
i naszymi rodzinami dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy o życiu motyli, o tym gdzie możemy je spotkać, ale również jak możemy je chronić. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w realizacji tych fascynujących zajęć!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017